Jak wygląda konstrukcja dachu z wiązarów prefabrykowanych?

Dostępne obecnie technologie budowlane pozwalają na szybsze wykończenie domu. Jednym z wiodących nowoczesnych systemów są zaś wiązary dachowe. Zyskujące na popularności rozwiązanie cieszy się zainteresowaniem ze względu na funkcjonalność, możliwość dopasowania elementów do indywidualnych potrzeb i szybki oraz bezproblemowy montaż. Wykorzystując gotowe prefabrykowane drewniane konstrukcje można wykonać klasyczny dach kopertowy lub zrealizować czterospadowy projekt.

Prefabrykowana więźba dachowa – zalety

Projekt, budowa oraz wykończenie dachu, mają duże znaczenie. Konstrukcja musi być w pełni stabilna i wytrzymała i powinna zapewniać maksymalne bezpieczeństwo dla domowników. Do niedawna prym wiodła tradycyjna więźba dachowa. Wiązało się to z licznymi niedogodnościami takimi jak ryzyko otrzymania niekompatybilnych ze sobą elementów czy długim czasem realizacji. Prefabrykowane więźby dachowe powstają w wyspecjalizowanych parkach maszynowych i centrach ciesielskich. Zaawansowane rozwiązania technologiczne to gwarancja precyzyjnie wyciętych elementów. Gotowe drewniane więźby są następnie przewożone na budowę oraz montowane. Cała procedura jest skrócona i zajmuje znacznie mniej czasu niż praca, jaką musi wykonać na miejscu zawodowy cieśla.

Dach kopertowy czy czterospadowy?

Wiązary prefabrykowane wykorzystuje się najczęściej do budowy dachów kopertowych czyli dwuspadowych. Dzieje się tak dlatego, że najczęściej więźba przyjmuje trójkątny kształt. Odpowiednio zaprojektowana konstrukcja umożliwi wygospodarowanie komfortowego strychu na poddaszu. Konstrukcje dwuspadowe kopertowe wyróżniają się ponadto walorami estetycznymi. Pozwalają też na osiąganie lepszej termoizolacji budynku.

Prefabrykowane konstrukcje mogą też przybierać formę dachu czterospadowego. Jest to rozwiązanie rzadziej spotykane m.in. ze względu na trudniejszy do realizacji projekt niż ma to miejsce przypadku dwuspadowego. Specjaliści od prefabrykatów z drewna, którzy dysponują odpowiednimi technologiami oraz wiedzą, bez trudu zrealizują także zamówienie na wiązary dachowe do czterospadowej konstrukcji.Dodaj komentarz