Prefabrykowane konstrukcje dachowe

Od kilku dekad w budownictwie zachodzi ewolucja, która polega na redukowaniu zakres operacji wykonywanych na placu budowy. Dokonuje się to poprzez stosowanie komponentów przygotowanych  w sposób  przemysłowy. 

Taka sama ewolucja  zachodzi również w dziedzinie konstrukcji dachowych z litego drewna. Do ich wytwarzania, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych elementów budynków, używa się specjalistycznych maszyn i zaawansowanych rozwiązań technologicznych.

Nasza firma korzysta z tych samych rozwiązań, których są wykorzystywane przez producentów wiązarów na całym Świecie. Aby umożliwić fabryczne wykonywanie konstrukcji drewnianych stosujemy dwie podstawowe technologie:

  1. Obrabiamy elementy na komputerowo sterowanych centrach ciesielskich
  2. Łączymy tarcicę przez obustronne wprasowywanie w węzły płytki kolczastej

Wykonywane konstrukcji drewnianej w fabryce ma cały szereg zalet:

  1. Wysokiej klasy materiały. Certyfikowana tarcica oraz zakładowy system kontroli jakości to gwarancja wysokiej jakości produktu.
  2. Produkcja maszynowa jest bardzo wydajna, obniża koszt robocizny, pomaga rozwiązać niedobór rąk do pracy w budownictwie.
  3. Wytwarzanie na specjalistycznych maszynach gwarantuje dokładność wymiarów a co za tym idzie równe połacie dachowe.
  4. Konstrukcja ma zaprojektowane i obliczone wszystkie węzły. Realizacji nie pozostawia się uznaniu bardziej lub mniej doświadczonego cieśli.
  5. Czas montażu na budowie konstrukcji dachowej jest bardzo ograniczony (dom mieszkalny to 1-2 dni, duży obiekt np. rolniczy 2-4 dni).