Przeglądy budynków komercyjnych

Nasza firma jako specjalista w zakresie projektowania i napraw wszelkiego rodzaju drewnianych konstrukcji dachowych, w ramach pięcioletnich przeglądów budynków komercyjnych, oferuje sprawdzenie konstrukcji dachowych pod kątem ich bezpiecznego użytkowania.Nasze wieloletnie doświadczenie, wspomagane specjalistycznym oprogramowaniem, pozwala nam ustalić, czy dany dach pod obciążeniem zachowa swoje pierwotnie zakładane parametry. W przypadku niezgodności, zaproponujemy rozwiązania, które wyeliminują niebezpieczeństwo związane z możliwością uszkodzenia konstrukcji i uchronią Państwa przed odpowiedzialnością za możliwość powstania katastrofy budowlanej. Z naszych usług korzystają już firmy, które w swoim posiadaniu mają obiekty handlowe i dbają o swoich pracowników i klientów.

Przeglądy techniczne dachów – bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przypominamy jednocześnie, że za wykonanie przeglądu odpowiada właściciel lub zarządca budynku. Przepisy Prawa budowlanego jasno wskazują, że oprócz odpowiedniego użytkowania nieruchomości, konieczne jest przeprowadzanie regularnych okresowych audytów, które obejmują bezpieczeństwo konstrukcji, przeciwpożarowe czy aspekty związane ze sprawnością techniczną poszczególnych elementów. Przeglądy okresowe należy wykonywać raz do roku, raz na pięć lat lub w sytuacji, kiedy znajdą się przesłanki do tego, żeby przeprowadzić kontrolę. Zadanie to zarządcy budynków zlecają osobom uprawnionym, które posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie.

Dachu budynków jako element narażony szkodliwe działanie czynników atmosferycznych podlegają wzmożonej kontroli. Ze względy na to, że są one przez cały rok w kontakcie z opadami oraz wiatrem muszą być objęte przeglądem po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo użytkowania. Kontrole dachów przeprowadza się najczęściej wiosną. Jako że zimą konstrukcja mogła ulec zniszczeniu, a poszczególne jej części mogą wymagać podjęcia prac naprawczych, jest to właściwy moment na wezwanie specjalistów.

Nasi fachowcy przyglądają się m.in. stanowi technicznemu obróbek blacharskich, połaci dachowej, izolacji daszków czy rynnom. Regularne przeglądy dachów w budynkach komercyjnych to konieczność, do której obliguje prawo, ale i rozsądek. Każdy z właścicieli i zarządców powinien priorytetowo traktować kwestię bezpieczeństwa, a my jako zespół profesjonalistów możemy pomagać w utrzymaniu nieruchomości w jak najlepszej kondycji technicznej.

Warto pamiętać, że niewłaściwe użytkowanie lub brak regularnych przeglądów budynków komercyjnych może prowadzić do poważnych konsekwencji, takich jak wycieki, zagrzybienie, czy osłabienie konstrukcji dachu. Dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z naszych usług i zapewnienia bezpieczeństwa swoim inwestycjom. Nasz zespół specjalistów z przyjemnością, ale przede wszystkim profesjonalizmem, przeprowadzi dla Państwa przegląd dachów, zapewniając pełne bezpieczeństwo użytkowania, a także doradztwo w zakresie dalszych działań.

Warto pamiętać, że odpowiednie utrzymanie konstrukcji to nie tylko kwestia bezpieczeństwa użytkowników budynku, ale także wpływa na komfort przebywania wewnątrz niego. Uszkodzenia dachu mogą prowadzić do wycieków wody, co z kolei może skutkować powstawaniem plam na ścianach, a w skrajnych przypadkach nawet do poważnymi uszkodzeniami całej konstrukcji. Dlatego tak ważne jest, aby przeprowadzać regularne badania i naprawy w razie potrzeby. Nasi specjaliści są w stanie szybko i sprawnie zlokalizować ewentualne problemy i zaproponować skuteczne rozwiązania.

Zachęcamy Państwa do kontaktu. Telefonując do naszej firmy lub wysyłając maila otrzymacie pełną informację na temat zakresu naszych działań, jak i tego, co możemy dla Was zrobić. Jesteśmy przekonani, że tak jak wielu naszych klientów przekonacie się, że zaufanie oraz rzetelne wykonanie zlecenia są dla nas nadrzędną misją. Zapraszamy także do lektury naszego bloga, na którym dzielimy się naszą wiedzą na temat dachów.