Wiązary dachowe – jak wygląda zamówienie i ich montaż?

Konstrukcje dachowe z wiązarów, zyskują na popularności. Prefabrykowane elementy zdobyły sobie uznanie właścicieli domów jednorodzinnych, jak i budynków o przeznaczeniu komercyjnym. Dlaczego rozwiązanie cieszy się takim zainteresowaniem? Przede wszystkim ze względu na możliwość idealnego dopasowania wiązarów dachowych do konkretnego obiektu, precyzyjne wykonanie oraz szybkość montażu.Odkąd produkcję wiązarów dachowych przejęły znakomicie przygotowane do tego zadania zakłady, wyposażone w nowoczesny park maszyn, tradycyjne dekarstwo straciło na atrakcyjności. Prefabrykowane elementy wyróżniają się dokładnymi i powtarzalnymi wymiarami, czego często nie można powiedzieć o komponentach przygotowywanych ręcznie przez cieślę. Ułatwia to wykonanie równych połaci dachowych. Produkcja wiązarów dachowych jest też wydajna i obniża koszt robocizny ze względu na maszynową obróbkę tarcicy.

Produkcja wiązarów= – nowoczesne technologie i zaawansowane technologicznie maszyny

Jak produkuje się prefabrykaty? W pierwszej kolejności uwaga kierowana jest na surowiec. Dobór odpowiedniego materiału do obróbki może być kluczowy dla uzyskania zadowalającego efektu końcowego. Starannie wyselekcjonowane, certyfikowane i zaimpregnowane drewno, będzie tu najlepszym wyborem. Wybór samego surowca to oczywiście dopiero początek pracy nad gotowymi do montażu elementami konstrukcji dachowej.

Drewno trafia następnie do sterowanych komputerowo centrów ciesielskich. To tutaj ustawiane są parametry, zgodne z projektem i planem domu lub innego budynku, dzięki którym wiązary dachowe będą idealnie dopasowane. W trakcie produkcji fabrycznie wykonanych komponentów wykorzystuje się również technologię łączenia tarcicy przez obustronne wprasowywanie w węzły płytki kolczastej. Gotowe elementy dachowe przewozi się następnie na budowę.

Szybki i bezproblemowy sposób na dach

Sam montaż nie jest czasochłonny i często zajmuje jedynie jeden dzień roboczy. W przypadku większych obiektów czas ten, rzecz jasna, nieco się wydłuża, ale nadal jest to najszybszy sposób na ukończenie konstrukcji dachowej. Za montaż odpowiada zazwyczaj firma dostarczająca prefabrykowane elementy. Niektórzy klienci decydują się na wynajęcie własnej ekipy lub podejmują się samodzielnego montażu na podstawie dostarczonych materiałów i instrukcji.

Chcecie wiedzieć więcej na temat możliwości, jakie dają prefabrykowane komponenty? Nasi doradcy chętnie z Wami porozmawiają na ten temat i przedstawią ofertę. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego bądź mailowego.Dodaj komentarz