O firmie

PPUH MISTRAL jest obecny na rynku od 1996 roku. Zaczynaliśmy jako ekipa montująca wiązary dachowe. Od ponad 15 lat firma zajmuje się naprawami konstrukcji drewnianych. Od 5 lat pracujemy bezpośrednio dla największych firm handlowych w Polsce, które posiadają budynki handlowe z drewnianymi więźbami. Wykonywanie wysoce wyspecjalizowanych robót, dało podstawy do tego, aby firma mogła się rozwijać i nabierać doświadczenia.

 W 2018 roku podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu produkcji prefabrykowanych wiązarów dachowych. W ramach współpracy z restrukturyzatorem działającym w firmie Moderndach, zaczęliśmy zlecać tej firmie produkcję wiązarów, dostarczając wszelkie niezbędne materiały. W kwietniu 2021 roku, odkupiliśmy linię produkcyjną i wydzierżawiliśmy zakład produkcyjny, dzięki czemu działamy już w pełni samodzielnie. 

Równolegle poszukiwaliśmy terenów inwestycyjnych, gdzie chcieliśmy wybudować naszą nową fabrykę wiązarów. W 2019 roku udało się nam zakupić hektarową działkę zlokalizowaną w Brzeskiej Strefie Ekonomicznej tuż przy autostradzie A1. 

W 2021 roku, dzięki środkom z kredytu innowacyjnego, będziemy mogli zrealizować marzenie o posiadaniu własnej fabryki wiązarów dachowych. Pozyskanie środków unijnych pozwala nam również określić jasne cele i kierunek rozwoju firmy. Chcemy aby to nowe działanie związane z produkcją prefabrykowanych wiązarów dachowych, choć w samej idei nie nowe, było czymś innym i lepszym niż produkty konkurencji.

Wierzymy, że inżynierskie podejście do zagadnienia produkcji prefabrykowanych wiązarów dachowych nie tylko będzie nowym działaniem dla PPUH MISTRAL, ale przede wszystkim da nową jakość produktu, pozwoli wprowadzić zupełnie nowy rodzaj wiązara na rynek oraz wdrożyć znacząco ulepszoną technologię jego wytwarzania poprzez autorskie zestawienie parku maszynowego i wprowadzenie kilku znaczących ulepszeń w samych urządzeniach, będących efektem wdrożenia naszej myśli technicznej.